top of page
  • Writer's pictureAnna

Mis on yin jooga ja meditatsioon?

Yin jooga ja meditatsiooni ilu ning võlu peitub võimaluses anda oma kehale ja meelele aega rahuneda olles füüsilises mõttes passiivne, staatiline ja meditatiivse olemusega praktika. Yin joogas on fookus sidekudede venitusel, paraneb liigeste tervis ja liikuvus, verevarustus ning ainevahetus. Asendeid hoitakse 3-7 minutit, mille jooksul lõdvestatakse lihaseid teadlikult. Yin jooga on kui retk iseenda sisemaailma. Tunni lõpuks tajud tasakaalu keha ja vaimu vahel. Lisaks paraneb paindlikkus ja liigeste liikuvus. Hüvasti stress ja ärevus!Yin jooga poos sfinks
Yin jooga poos sfinks

♡ Yin joogas ei ole tähtis kui hästi sa paindud, sest asendite variatsioone on mitmeid ning alati leiab igale unikaalsele kehale endale sobiva.

♡ Yin jooga hoiab keha liikuvana, vitaalsena ja mõjub profülaktiliselt võimalikele sundasenditest tekkivatele valudele.

♡ Yin jooga sobib kõigile, sõltumata vanusest ja kogemusest, paraneb liigeste tervis ja liikuvus, verevarustus ning ainevahetus.

♡ Yin joogas saab energia taas vabalt liikuda, kasvab õnnehormoon.

♡ Yin joogas õpid olema iseendaga vaikuses, pärast on tunne nagu oleksid käinud mõnusal puhkusel vaid iseendaga.Yin jooga poos liblikas
Yin jooga poos liblikas


Yin jooga ja meditatsioon: MÕISTA OMA KEHA PIIRE

Tule poosi sobiva sügavuseni, kasutades abivahenditena polstrit, patju, plokke. Austa oma keha eripärasid ja mõista iseenda seisundit.

Yin jooga ja meditatsioon: AEG

Hoia keha, hingamine ja meel fookuses ja märka muutusi, mida asendit hoides tekivad. Kuula oma sisetunnet ja kui vaja liigu asendist varem välja.

Yin jooga ja meditatsioon: KOHALOLEK

Liigu asendist välja aeglaselt. Energia liigub ka siis, kui me pole asendis. Püsi alati asendis olles kohal ja toeta ennast hingamisega.

Yin jooga ja meditatsioon: VAATLEMINE

Sama oluline, kui asend on asendite vahel peatumine, teadlikud hetked, kus vaatleme ja tunnetame keha ning muutust meie energias. Võid tunda kehas surinat ja soojuse liikumist- energiat, mis kulgeb läbi sinu keha. Lisaks füüsilisele kasule on yin jooga sügav ja tervendav rännak peenematesse kihtidesse ja tasandileJoogasaal
Yin jooga Elujõusaalis

Miks on Yin jooga ja meditatsioon meile üha enam vajalik?

Vastus on lihtne, nimelt vaimsel ja emotsionaalsel tasandil võimaldab yin jooga käivitada kehal parasümpaatilise närvisüsteemi, mis aitab organismi taastada ja tasakaalustada. Nii ongi Yin jooga praktika sügavalt tervendav, maandav ja rahulolu loov.


Oled südamest oodatud Loovjooga yin jooga ja meditatsiooni tundidesse Viimsisse igal pühapäeval kell 17:00-18:30 hubasesse Elujõusaali .Anna

Loovjooga looja, yin jooga ja meditatsiooni õpetaja


135 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page